Strani nogometkiks na domaćem travnjaku

Benfica povela i činilo se kako će lako osvojiti nova tri boda, a onda su uslijedile dvije kardinalne pogreške

12. ožujka 2019. - 08:55

Suparnik zagrebačkog Dinama u osmini finala Europske lige, portugalski velikan Benfica u susretu je 25. prvenstvenog kola na svom Luzu odigrao 2-2 (0-0) protiv Belenensesa.

Benfica je svoje napade okrunila sjajnim golom Jonasa u 55. minuti, a nakon što je u 63. minuti udarac Samarisa pogodio Nuna Coelha i završio u mreži Belenensea za 2-0 činilo se kako će domaćin lako osvojiti nova tri boda.

No, uslijedile su dvije kardinalne pogreške u obrani, prvo je u 68. minuti vratar Vlachodimos pogrešno procijenio centaršut Huga Viane koji je odsjeo u mreži da bi samo dvije minute potom Ruben Dias petljao na svojoj polovici, loptu mu je uzeo Kikas i poravnao na 2-2.

Iako je Benfica do kraja susreta igrala na polovici Belenensesa nije uspjela postići pobjednički pogodak.