Strani nogometveliki preokret

Teški dani za Niku Kovača: Bavarci dvaput vodili pa na kraju ostali bez bodova u velikom bundesligaškom derbiju

10. studenog 2018. - 22:14
2018-11-10T194111Z_149473525_RC1787D16910_RTRMADP_3_SOCCER-GERMANY-DOR-BAY.JPG

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Borussia Dortmund je u subotu u 11. kolu Bundeslige na svom Westfalenu svladala Kovačev Bayern sa 3-2, i sada ima sedam bodova više od momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik.

Prvu prigodu na utakmici imala je Borussia Dortmund u 10. minuti. Nakon kontranapada Marco Reus je izbio sam pred Neuera, ali vratar Bayerna uspijeva zaustaviti udarac. No, Robert Lewandowski u 26. minuti, nakon ubačaja Gnabryja, glavom zabija za vodstvo Bayerna.

Domaćini uspijevaju poravnati na početku drugog poluvremena, a strijelac je Marco Reus u 49. minuti iz penala.  Ubrzo je uslijedio šok za domaće. U 52. minuti Robert Lewandowski opet glavom trese mrežu za novo vodstvo Bayerna, 2-1.
Nakon toga Borussia Dortmund je propustila iskoristiti tri gol-šanse, u 59. ...

19. travanj 2024 18:37