Strani nogometazijska liga prvaka

Ivanković ostao bez slavlja: veliko finale na Azadiju okončano bez golova, Kashima uzela naslov prvaka

10. studenog 2018. - 20:54
IMG-20181110-WA0002

Iranski prvak Persepolis, čiji je trener naš Branko Ivanković, nije uspio osvojiti Azijsku ligu prvaka nakon što je u uzvratu protiv Kashime u Teheranu odigrao bez golova, 0-0. U prvom susretu u Japanu Kashima je slavila s 2-0 i osvojila naslov.

Pred 80.000 fanatičnih navijača na stadionu Azadi Persepolis nije uspio napraviti čudo, ali je i plasman u finale najelitnijeg kontinentalnog natjecanja najveći uspjeh Ivankovića i Persepolisa. Kashimi je to prvi azijski naslov.

Utakmica će pamtiti i po činjenici da su iranske vlasti dopustile po prvi puta nakon 1981. godine ženama ulaz na stadion u Teheranu.

Agencija Tasnim tvrdi da je veliki broj žena ušao na stadion Azadi, koji prima 80.000 gledatelja, a jedan od TV-reportera izvijestio je da više od 500 žena, većinom rodbine igr...

16. travanj 2024 09:57