Strani nogometdaleko od forme

Kalaš smirio 'super orlove': prvi protivnik Hrvatske u Rusiji nije se proslavio u generalki

6. lipnja 2018. - 19:43
2018-06-06T133307Z_1487901983_RC13FCFD07A0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-CZE-NGA.JPG

U posljednjoj pripremnoj utakmici uoči početka svjetskog prvenstva i utakmice protiv Hrvatske, nigerijska nogometna reprezentacija je u Schwechatu izgubila od Češke 0-1.Pogodak odluke postigao je Tomaš Kalaš u 25. minuti utakmice.

Bila je to peta pripremna utakmica "Super orlova" i treći poraz pri čemu drugi uzastopni, a ostvarili su i jednu pobjedu, te remi. Prije četiri dana Nigerija je izgubila od Engleske 1-2, a koncem ožujka i od Srbije (0-2).  Pobjedu su ostvarili protiv Poljske (1-0), dok su protiv DR Konga remizirali 1-1.

Nigerija je bolje ušla u susret, no Češka je povela u 25. minuti golom Tomaša Kalaša koji je pospremio jedan odbijanac. Glavom je pucao Tomas Souček, njegov udarac je odlično zaustavio Francis Uzoho, no Kalaš je zabio odbijanac za 1-0. U nastavku susret...

25. travanj 2024 10:03