Strani nogometPoraženi na Wembleyu

Nigerijski 'orlovi' lutali po terenu cijelo poluvrijeme: porozna obrana bit će najveća šansa Hrvatima

2. lipnja 2018. - 23:21
2018-06-02T181549Z_124287779_RC1F01C58C60_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-ENG-NGA.JPG

Utakmica Engleske i Nigerije (2:1) mnogim je nogometnim znatiželjnicima ove subote bila u fokusu pozornosti. Tako i hrvatskim medijima. Naime, reprezentacija Nigerije prvi je suparnik hrvatskim nogometašima (16. lipnja) na Svjetskom prvenstvu.

Tijekom prvog poluvremena najbolje što smo uočili kod reprezentacije Nigerije bili su - dresovi. Jedinstvenog su vizualnog identiteta, ''vrištajuće'' svjetlozelene boje. No, uz njih ide i loša vijest: tri milijuna ovih neobičnih artikala, koliko ih je Nike ''izbacio'' na tržište već su pronašli vlasnike.

''Orlovi'', kako navijači tepaju Nigerijcima, na Wembleyu su tijekom prvih 45 minuta izgledali poput ''kokoši''. Ako bi nigerijsku momčad trebalo opisati u jednoj rečenici, ista bi glasila: obrana porozna (poglavito po bokovima), vezna l...

25. travanj 2024 08:56