Strani nogometprofitirala Hrvatska

Kakva drama na San Siru: Šveđani ispisali povijest, eliminirali Italiju sa Svjetskog prvenstva

13. studenog 2017. - 23:47
2017-11-13T203348Z_395707416_RC173FF0BD70_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-ITA-SWE.JPG

Švedski nogometaši plasirali su se na SP 2018 nakon što su u uzvratu europskih dodatnih kvalifikacija u Milanu protiv Italije odigrali 0-0 te potvrdili pobjedu (1-0) otprije tri dana iz Švedske.

Četverostruki svjetski prvaci Talijani tako neće vidjeti SP nakon čak 58 godina. Na San Siru je granitna švedska obrana izdržala sve napade Talijana, koji i nisu stvorili previše prilika u uzvratu.

Talijani su od prvog trenutka krenuli u juriš prema švedskim vratima, no tek je u 27. minuti stigla do prve opasnije situacije kada je udarac Candreve prohujao iznad grede. Puno su bliže domaćini bili pogotku u 40. minuti kada je Immobileov udarac prošao vratara Olsena, ali je s gol-linije izbio branič Granqvist.Florenzi je u 52. minuti izveo efektan volej, ali nije pogodio okvir vrata, kao ...

16. travanj 2024 06:31