Strani nogometHeroji s Levanta

Nakon što je FIFA zabranila igranje u Siriji, igrači su kao 'domaćini' igrali u Maleziji, ali na kraju Rusiju neće vidjeti

12. listopada 2017. - 19:56
2017-10-10T125109Z_1001426940_SP1EDAA0ZP831_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-AUS-SYR.JPG

Na Olimpijskom stadionu u Sydneyu igrala se posljednja, 120. minuta utakmice, kada je na 25 metara od australskog gola dosuđen slobodan udarac za Siriju. Semafor je pokazivao rezultat od 2:1 za Australiju i Olimpijski stadion je u panici utihnuo: ako sada zabiju gol, "klokani" se opraštaju od Svjetskog prvenstva u Rusiji, a u posljednji krug kvalifikacija odlazi Sirija.

Sirijski stoper Zaher Medani odmah je pao na koljena i stao moliti Alaha za milost u tom odsudnom času, a loptu je uzeo centarfor Omar Al Somah, čovjek koji je 114 minuta ranije postigao jedini gol za Siriju. U taj zadnji udarac Al Somah je uložio svu snagu koja mu je preostala nakon dva sata trčanja i šest godina rata u Siriji: njegova lopta poletjela je brzinom minobacačke granate i pogodila – stativu, odbivši se od s...

19. travanj 2024 18:54