Strani nogometHeroji u suzama

Pogodili stativu u zadnjoj minuti i ispali, pogledajte najveću nepravdu ovih kvalifikacija

Piše SN
10. listopada 2017. - 21:24
sirija

Sirija je nakon dugih i iscrpljujućih, ali i emotivno nabijenih kvalifikacija za SP ipak posustala na pretposljednjoj stepenici. I to onako najbolnije, s nedostatkom malo sportske sreće.

Ratom napaćena zemlja cijele je kvalifikacije igrala iznenađujuće dobro i stigla do play-offa azijskih kvalifikacija u kojem se sučelila s Australijom. Nakon što je prva utakmica koju je Sirija kao domaćin, kao i u cijelim kvalifikacijama igrala na neutralnom terenu, završila 1:1 u uzvratu je nakon produžetaka slavila Australija 2:1.

Gledatelji u Sydneyju ostali su šokirani kada je već u šestoj minuti Sirija povela golom Al Somaha, no izjednačio je Tim Cahill samo sedam minuta kasnije. Rezultat se nije mijenjao pa se otišlo u produžetke gdje je u 94. Al Mawas dobio drugi žuti pa su Sirijci moral...

17. travanj 2024 21:52