Celtic u ‘Old Firmu‘ deklasirao Rangers: ovom pobjedom prekinuo je crni niz od šest utakmica bez pobjede i preuzeo lidersku poziciju

2. veljače 2022. - 23:27

U jednom od najvećih nogometnih derbija Celtic je na svom travnjaku pobijedio Rangers sa 3-0 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Sudar škotskih velikana, 427. "Old Firm" u potpunosti je primao "The Bhoysima" koji su mogli i uvjerljivije slaviti, no Allan McGregor je spasio goste od pravog potopa.

Domaćin je sve obavio u fantastičnom prvom poluvremenu u kojem je zabio tri gola. Junak utakmice bio je Japanac Reo Hatate koji je zabio prva dva, a potom asistirao za treći gol. Japanac je u prosincu stigao u Celtic iz Kawasaki Frontalea i u četiri ligaška nastupa zabio je tri gola.

Već u petoj minuti Hatate je zatresao suparničku mrežu. Celtic je imao korner, lopta se odbila do ruba kaznenog prostora, a Japanac je okušao sreću udarcem s ruba šesnaesterca i pogodio. Hatate je u 42. minuti z...

25. travanj 2024 04:28