Strani nogometpregled škotske lige

Celtic i Aberdeen remizirali, Barišić i Katić bez minuta u pobjedi svojih Rangersa nad Livingstonom

25. listopada 2020. - 20:11

Škotski nogometni velikan Rangers pobijedio je Livingston sa 2-0 u susretu 12. kola škotskog nogometnog prvenstva dok su Aberdeen i Celtic u derbiju kola odigrali 3-3.

Rangers je rutinski stigao do bodova, a sve je bilo gotovo u prvih 15 minuta utakmice. Strijelci su bili Joe Aribo (9) i Jermain Defoe (15). Borna Barišić i Nikola Katić nisu nastupili za momčad sa Ibroxa.

U derbiju kola Aberdeen i Celtic su odigrali 3-3, a čak pet golova je palo u drugom dijelu.

Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, dok su gosti imali prednost 3-2, no Aberdeen je golom Lewisa Fergusona iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade izjednačio. Bio je to njegov drugi gol na utakmici, a zabio je i za 1-0 u 43. minuti, također iz jedanaesterca.

Pogodak za domaći sastav zabio je i Ryan Hedges (65), dok...

18. travanj 2024 02:00