Strani nogometkup senzacija

Borussia M‘gladbach deklasirala Bayern kao nitko od 1978. godine: Bavarci s najjačim sastavom doživjeli debakl i ispali iz kupa

27. listopada 2021. - 22:53

Nogometaši Borussije Moenchengladbach deklasirali su Bayern Munchen sa 5-0 u susretu 2. kola njemačkog nogometnog Kupa nanijevši bavarskom velikanu najteži poraz u posljednje 43 godine.

Posljednji teži poraz od ove "petarde" Bayern je doživio u prosincu 1978. kada je od Fortune Dusseldorf u prvenstvu izgubio sa 1-7.

Njemački prvak je počeo utakmicu praktički u najjačem sastavu, no Borussija je povela već u trećoj minuti golom Kouadija Koneaa. Rami Bensebaini je u 15. zabio za 2-0, a isti je igrač u 21. minuti povisio na 3-0 iz kaznenog udarca izazvavši "ludnicu" među 48.000 gledatelja na Borussia Parku. Borussija je tako postala prva momčad u povijesti njemačkog Kupa koja je Bavarcima zabila tri gola za 21 minutu.

Potop Bayerna nastavio se i u drugom dijelu. Breel Embolo j...

18. travanj 2024 00:35