Strani nogometubojiti lewa

Bayernu veliki derbi u Dortmundu: Bavarci su dobili i sedmi uzastopni derbi protiv Borussije, a četvrti u nizu na gostovanju

4. prosinca 2021. - 21:31

U velikom derbiju 14. kola Bundeslige Bayern je slavio kod Borussije u Dortmundu s 3-2 i izdvojio se na vrhu ljestvice.

Bavarci su dobili i sedmi uzastopni derbi protiv Borussije, a četvrti u nizu na Vestfallen stadionu.

Julian Brandt je u petoj minuti doveo Borussiju u vodstvo, a samo četiri minute kasnije izjednačava Robert Lewandowski. Minutu prije kraja prvog dijela Kingsley Coman dovodi Bayern u vodstvo, da bi u 48. minuti poravnao Erling Haaland. Pobjedu Bayernu u uzbudljivoj utakmici donosi Lewandowski iz penala u 77. minuti nakon igranja rukom Hummelsa.

Marin Pongračić je ostao na klupi Borussije, dok je Josip Stanišić izvan sastava Bayerna zbog ozljede.

18. travanj 2024 06:38