Strani nogometbundesliga

Bayern svladao Borussiju u velikom derbiju i vratio se na vrh prvenstvene ljestvice

1. travnja 2023. - 21:00

Nogometaši Bayerna iz Muenchena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva uvjerljivom 4-2 (3-0) domaćom pobjedom u velikom derbiju protiv Borussije iz Dortmunda.

Susret je uvelike usmjerio veliki kiks vratara Borussije Kobela iz 13. minute. Upamecano je tada pokušao okomitom loptom uposliti Sanea, Kobel je "pročitao" to dodavanje, istrčao s vrata, ali onda i promašio loptu koja je završila u mreži. Na kraju je taj pogodak upisan kao autogol Kobela. Bayern je iskoristio zbunjenost Borussije u narednim minutama te s dva gola Thomasa Muellera u 18. i 23. minuti kada je dva puta našao na pravom mjestu u pravo vrijeme pobjegao na nedostižnih 3-0.

Početkom nastavka Bayern je odigrao još jednu sjajnu akciju koju je u 51. minuti Coman pretvorio u pogodak za 4-0. Do kraja dvob...

24. travanj 2024 09:42