Strani nogometkraj sezone

Bayern po šesti put osvojio titulu prvaka Europe: bljesak Comana i jubilarni 500. zgoditak Bavaraca u Ligi prvaka bili su dosta za naslov

23. kolovoza 2020. - 23:12

Nogometaši Bayerna po šesti su put postali prvacima Europe nakon što su u finalu odigranom u nedjelju na stadionu Benfice u Lisabonu pobijedili Paris Saint-Germain sa 1-0 (0-0), a pogodak odluke postigao je u 59. minuti Francuz Kingsley Coman.

Osim strijelca pobjedničkog pogotka, koji je u početnoj postavi zamijenio hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića, najviše zasluge za trijumf Bavaraca ima i kapetan Bayerna Manuel Neuer, koji je svojim obranama spriječio Parižane da prvi dođu do prednosti, a kasnije i do izjednačujućeg pogotka.

Ivan Perišić je u igru ušao u 68. minuti zamijenivši Comana i postao je 11. hrvatskim igračem koji se okitio naslovom klupskog prvaka Europe.

Finale je počelo obostranim visokim pritiskom na zadnje obrambene redove i čekanje na pogrešku kojo...

16. travanj 2024 22:06