Strani nogometumalo iznenađnje

Barcelona prošla trećeligaša u sudačkoj nadoknadi: španjolski nogometni velikani izborili su plasman u osminu finala Kupa kralja

22. siječnja 2020. - 22:55

Španjolski nogometni velikani Barcelona i Real Madrid izborili su plasman u osminu finala Kupa kralja nakon što su na gostovanjima pobijedili trećeligaše UD Ibizu sa 2-1 i Unionistas Salamancu sa 3-1.

"Kraljevski klub" je nastupio bez većine prvotimaca, a predah je dobio i hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Real je poveo u 18. minuti golom Garetha Balea, izjednačio je Alvaro Romero u 57. minuti, no samo četiri minute kasnije Brahim Diaz je ponovo doveo goste u vodstvo. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Diaz golom u sudačkoj nadoknadi.

Nešto ranije plasman u osminu finala izborila je i Barcelona koja je na gostovanju pobijedila trećeligaša UD Ibizu sa 2-1, a pobjednički pogodak zabio je Antoine Griezmann u sudačkoj nadoknadi.