Strani nogometLiga prvaka

Barcelona konačno stigla do pobjede, tri boda RB Salzburga, debitirao Roko Šimić

20. listopada 2021. - 20:59

U srijedu su nogometaši Barcelone ostvarili prvu pobjedu u skupini E ovosezonske Lige prvaka, dok je RB Salzburg sve čvršće na vrhu ljestvice skupine G.

Austrijski prvak je na domaćem terenu svladao Wolfsburg 3-1 i time došao do druge pobjede u svojoj skupini (ima još i remi s gostovanja kod Seville). U sve komotnijoj situaciji je RB Salzburg, na prvom mjestu skupine G, a u ogledu protiv njemačke momčadi nastupio je i Roko Šimić, mladi hrvatski U-21 reprezentativac. Ušao je u igru u 87. minuti što su bili njegovi prvi trenuci u karijeri u nekoj utakmici Lige prvaka.

Žestoka je bila cijela utakmica RB Salzburga i Wolfsburga, a pogotovo njen početak. U 3. minuti Adeyemi je okrunio brzu kontru domaćina te je zabio za 1-0. No, u 15. minuti Nmecha je izjednačio.