Strani nogometkonferencijska liga

AZ Alkmar, Sivasspor i Slovan osigurali plasman u osminu finala

3. studenog 2022. - 21:22

Nizozemski AZ Alkmar, turski Sivasspor i Slovan iz Bratislave osvajanjem prvih mjesta u svojim skupinama Konferencijske lige osigurali su plasman u osminu finala ovog natjecanja, dok će ukrajinski Dnjipro-1, belgijski Gent, rumunjski Cluj i švicarski Basel igrati u šesnaestini finala.

AZ Alkamar je u izravnom dvoboju za prvo mjesto u skupini E pred svojim navijačima svladao Dnjipro-1 sa 2-1 i tako osvojio prvo mjesto sa 15 bodova, dok su Ukrajinci ostali na drugom mjestu sa 10 bodova.

Sivasspor je u skupini G odigrao 1-1 na gostovanju kod praške Slavije, što je turskoj momčadi bilo dovoljno da sa 11 bodova osvoji prvo mjesto. Zahvaljujući minimalnoj domaćoj pobjedi od 1-0 protiv kosovskog Ballkanija, rumunjski Cluj je sa 10 bodova izborio plasman u nokaut fazu. U rumunjskom sastavu ...

25. travanj 2024 17:49