Strani nogometveliki prolazak

Australija se senzacionalno plasirala u osmini finala nakon što je u izravnom dvoboju za plasman dobila Dansku i poslala je kući

Piše hina
30. studenog 2022. - 18:15

Nogometaši Australije plasirali su se iz skupine D, zajedno s Francuskom, u osminu finala svjetskog prvenstva nakon što su pobijedili Dansku s 1-0 (0-0).

Izravni dvoboj za osminu finala Australija je odlučila u 60. minuti kada je kontranapad pogotkom zaključio Mathew Leckie. Francuska će kao prva u skupini D igrati protiv druge reprezentacije skupine C, dok Australci čekaju pobjednika skupine C na startu nokaut faze svjetskog prvenstva.

Od samog početka Danska je potpuno kontrolirala utakmicu te su se vrlo brzo počele nizati opasne situacije pred australskim golmanom Ryanom. U uvodnom dijelu ogleda najbolju je šansu imao Jensen koji je u 11. minuti pucao iskosa, ali je Ryan zaustavio taj udarac.

Pogotovo je opasno Danska prijetila preko Maehlea koji je bio teško uhvatljiv za austr...

18. travanj 2024 04:46