Atletico Madrid za korak bliže naslovu prvaka, Sevilla ispala iz utrke

13. svibnja 2021. - 00:03

Atletico Madrid napravio je još jedan korak prema osvajanju naslova nogometnog prvaka Španjolske pobjedom 2-1 (2-0) protiv Real Sociedada izborenom u srijedu na stadionu Wanda Metropolitano u španjolskoj prijestolnici.

Vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea postigao je belgijski napadač Yannick Carrasco u 16. minuti. Angel Correa je udvostručio prednost domaće momčadi u 28. minuti. Real Socidead je do kraja dvoboja uspio samo ublažiti poraz pogotkom Igora Zubeldije u 83. minuti.

Dva kola prije kraja Atletico ima četiri boda prednosti pred Barcelonom, dok Real Madrid zaostaje za pet bodova, ali ima i utakmicu manje. Unatoč večerašnjoj pobjedi (1-0) nad Valencijom, Sevilla je ispala iz utrke za trofej, jer se matematički može samo izjednačiti s Atleticom koji je bolji u međusobni...

18. travanj 2024 10:17