Strani nogometlider premiershipa

Arsenal uvjerljivom pobjedom povećao prednost: ‘topnici‘ su ostvarili petu uzastopnu pobjedu, a devetu u zadnjih deset kola

31. prosinca 2022. - 21:32

Engleski nogometni premierligaš Arsenal uvjerljivom, gostujućom 4-2 pobjedom protiv Brighton & Hove Albiona, povećao je prednost pred najbližim konkurentima.

"Topnici" su protiv Brighton & Hove Albiona ostvarili petu uzastopnu pobjedu, devetu u zadnjih deset kola, te 14. ove sezone u 16 odigranih susreta.

Arsenal je poveo već u drugoj minuti golom Bukayo Sake, da bi u 39. minuti Martin Odegaard zabio za 2-0. U drugoj minuti nastavka Edward Nketiah je zabio i za 3-0. Domaćin je smanjio u 65. minuti preko Kaorua Mitome, no samo šest minuta kasnije Gabriel Martinelli je vratio goste na +3. U 77. minuti je Evan Ferguson smanjio na konačnih 2-4.

Londonski sastav je ovom pobjedom iskoristio kikseve Manchester Cityja i Newcastle Uniteda koji su remizirali. City je na svom Etihadu odig...

25. travanj 2024 10:47