Strani nogometcopa america

Argentinci bijesni nakon poraza: tražili su dva penala, sudac je samo odmahnuo rukom

3. srpnja 2019. - 11:28

Brazil se plasirao u finale Copa Americe nakon što je sinoć u Belo Horizonteu u polufinalu sa 2-0 pobijedio Argentinu zahvaljujući pogocima Gabriela Jesusa i Roberta Firmina.

Jesus je doveo Brazil u vodstvo u 19 minuti susreta nakon dodavanja Firmina, a Firmino je u 71. minuti povećao na 2-0 iz kontranapada.

Sergio Aguero je imao priliku za gol u prvom poluvremenu kada je pogodio prečku, a Lionel Messi 11 minuta nakon početka drugog poluvremena gađa stativu.

Argentina, koja nije pobijedila Brazil na nekom većem natjecanju još od 2005., tražila je i dva jedanaesterca nakon prekršaja Alvesa i Arthura na Agueru i Otamendiju, ali ekvadorski sudac Roddy Zambrano nije tražio pomoć VAR-a niti ih je dosudio.

Brazil, koji je do sada u 42 susreta pod izbornikom Titeom dva puta izgubio, ...

20. travanj 2024 13:50