Strani nogometspektakl za pamćenje

Argentina osvojila naslov svjetskog prvaka u jednom od najboljih i najdramatičnijih finala u povijesti! Messi napokon došao do najvećeg trofeja

Piše A.J.
18. prosinca 2022. - 18:49

Argentina je pobijedila Francusku u finalu Svjetskog prvenstva nakon drame jedanaesteraca i tako osvojila naslov najbolje momčadi na svijetu, svoj treći u povijesti.

Argentinci su od početka bili bolja momčad, a u vodstvo su stigli u 23. minuti iz kaznenog udarca. Strijelac je bio Lionel Messi. Angel Di Maria povisio je na 2:0 u 36. minuti.

Francuzi u prvih sat vremena igre uopće nisu uputili udarac na Martinezov gol, a onda je Kylian Mbappe u 80. minuti dobio priliku smanjiti zaostatak s bijele točke. To je i učinio, a onda je samo dvije minute kasnije zabio još jedan pogodak i sasvim šokirao Argentince.

U produžecima je prva zabila Argentina, i to u 108. minuti preko Messija. No, Francuzi su nastavili napadati, a u 116. minuti Montiel je rukom blokirao udarac Mbappea i Marcinia...

20. travanj 2024 05:59