Strani nogometšpanjolska

'Mali čarobnjak' hat-trickom vratio Barcelonu na vrh: prvi zabio iz kaznenog udarca, a onda dva iz prekrasno izvedenih 'slobodnjaka'

10. studenog 2019. - 00:58

Nogometaši Barcelone pobijedili su Celtu Vigo sa 4-1 (2-1) u dvoboju 13. kola španjolskog prvenstva na Camp Nou, a kapetan Katalonaca Lionel Messi postigao je još jedan 'hat-trick' s dva gola iz slobodnih udaraca te jednim postignutim iz jedanaesterca.

Svoj 52. 'hat-trick' u karijeri, a 34. u utakmicama španjolskog prvenstva Messi je započeo u 23. minuti, kad je realizirao kazneni udarac dosuđen nakon igranja rukom braniča Celte Aidooa. Gosti su se nakratko vratili u ravnotežu u 42. minuti, kad je Olaza iz slobodnog udarca svladao Marc-Andrea ter Stegena.

No, tako je samo izazvao Messija koji je u sučevom dodatku prvog dijela pogodio prvi od dva 'slobodnjaka', ovaj sa 25 metara udaljenosti. U trećoj minuti nastavka, sa slične pozicije, samo koji metar bliže vratima, Argentinac ...

16. travanj 2024 20:35