Rukometeuro 2022

Hrvatska uvjerljivo slavila protiv Ukrajine i ušla jednom nogom u drugi krug, sada čeka rasplet dvoboja Francuske i Srbije

Piše R.R.
17. siječnja 2022. - 19:27

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u dvoboju 3. kola skupine C Europskog prvenstva u Szegedu Ukrajinu s 38-25 (18-13).

Hrvatski rukometaši okončali su zadnju utakmicu u skupini pobjedom protiv Ukrajine i sada čekaju ishod dvoboja Francuska - Srbija, koji će odlučiti o drugom mjestu u skupini. Izabranike Hrvoja Horvata nije omela niti jutrošnja vijest o zarazi Davida Mandića i Željka Muse, koji su u izolaciji.

Hrvatska je nakon petnaestak minuta dvoboja došla do značajnije prednosti, a Ukrajina je slomljena početkom drugog poluvremena serijom 4-0 za 22-14, da bi razlika narasla na konačnih 13 razlike.

Ivan Martinović i Marin Šipić postigli su po sedam golova, Marin Jelinić je zabio šest, a Tin Lućin pet golova, dok je Ukrajinu predvodio Dmitro Artemenko s pet pogodaka.

Francuska i Hrvatska imaju po četiri boda, Srbija ima dva, a Ukrajina je na dnu bez bodova.

Svaka pobjeda Francuske ili remi vodi Hrvatsku u drugi krug s drugog mjesta u skupini, dok će "kauboji" ispasti s turnira ako Srbija ostvari pobjedu između dva i šest golova razlike. Hrvatska ispada i u slučaju pobjede Srbije od jedan razlike u kojoj bi zabila barem 26 golova, ili od sedam razlike u kojoj bi Francuska zabila barem 18.

Tijek susreta pratite ovdje

Semafor

Ukrajina – Hrvatska 25:38 (13:18)

Szeged, Mađarska – Szeged Uj Arena

Europsko rukometno prvenstvo, skupina C, 3. kolo

Gledatelja: 2500

Suci: Bogdan Stark i Romeo Stefan (oba Rumunjska)

Isključenja: Ukrajina 10 minuta, Hrvatska 10 minuta

Sedmerci: Ukrajina 2/2, Hrvatska 5/5

Ukrajina: Terekhov (5 obrana), Komok (2 obrana); Zalevski (1), Buinenko (2), Kasai (2), Tjutjunik, Tilte (2), Kravčenko (2), Doncov (2), Horiha (4), Burzak, Bliznjuk (2), Turčenko (1), Minotski, Ilčenko (2), Artemenko (5)

Hrvatska: Pešić (1 obrana), Šunjić (7 obrana); Marić (2), Gadža (3), Gojun, Ivić (1), Čupić (1), Cindrić, Grahovac (2), Lučin (5), Ravnić, Martinović (7), Šipić (7), Glavaš (4), Jelinić (6)

Tijek susreta

60' (25:38) Rutinski na kraju odrađen posao, bez stresa, bez problema, ispunjeni su ciljevi, uvjerljiva pobjeda i odmor ključnih igrača

55' (25:35) Tko god da je sada ušao u igru kod nas je to i iskoristio, čekamo još gol Ravnića, ostali su se već navali golova, ukrajinska obrana gotovo i ne postoji

48' (22:30) Treba samo privesti dvoboj kraju, ao je moguće "probiti" deset razlike, čisto radi dojma, sve što je trebalo odraditi je - odrađeno, odmorili smo neke ključnhe igrače, a pobjeda nije došla u pitanje

40' (17:25) Lagano se poveća razlike, nema nekog velikog naleta, čim se prestane "divljati" u igri i sprječavati ukrajince da dođu do lagane pozicije sve izgleda puno bolje, no realno gledajući ovaj susret samo treba privesti kraju, sve imamo u svojim rukama

35'(14:21) Odlično smo iskoristili igrača više kojeg je izborio Lučin u kontrin, a onda pri kraju te kazne, Ukrajinci su imali i krivu izmjenu, (Bliznjuk) i lagano je utakmica već prelomljena, teško da se Ukrajinci mogu vratiti u igri, nisu ta klasa

Nije ni obrana ni povratak u obranu bila nešto dobra, jedino je Gojun imao agresiju koja je potrebna, s Ivićem je bilo puno bolje, Šunjić je dobro reagirao, gurnuli smo ih u leđa. želja nam je zadržati ovu obranu 6-0, u prvih deset minuta ostvariti veću prednost i riješiti pitanje pobjednika - rekao je Ivano Balić

30'(13:18) Uozbiljili smo se u završnici prvog poluvremena, odigrali čvrsto u obrani tao da ni obrane Terekova nas nisu skupo stajale, a uz dobru obranu postigli smo i neke lake pogotke što je bilo dovoljno za miran završetak prvog dijela susreta

26' (13:14) Umjesto da napravimo pet razlike, serijom pogrešaka smo oživjeli Ukrajinu, nekoliko izgubljenih lopti, propusta u obrani, jako pasivna igra krila u napadu i sve je to zakompliciralo cijelu situaciju

21' (10:14) Dobili smo Šunjića na golu, dvije obrane u situaciji kada smo imali igrača manje u igri, isključen je bio Gojun, taman nam je toliko trebalo da počne lagano vodu odvesti na svoj mlin, ostvariti prednost do poluvremena kako bi mogli mirno ovaj svoj dio posla privesti kraju

15' (8:10) Stvari polako dolaze na svoje mjesto, obrana 5-1 s Jelinićem naprijed se dobro posložilo, Ivić je pomogao u obrani zatvoriti s Gojunom "crtu", nije to još uvijek puna brzina, ali igra se kreće u smjeru željenog, a to je da se što prije osigura pobjeda, sa što manje umaranja

11' (6:7) Malo smo podigli agresivnost u obrani, to je pravi put prema pobjedi, jer sa puno izmjena obrana-napad nema puno prilike za obraniti se, Ukrajinci zabijaju na nepostavljenu obranu. Dobro je u time-out objasnio Horvat što želi, osjeća se da mu igrače žele to uzvratiti

5' (4:3) Nekako se čini da smo preopušteno ušli u igru, obrana nije baš dobro složena, dosta lako Ukrajinci dolaze u situaciju za postizanje gola, a protiv visokog bloka neće biti lako

0' Počela je utakmica

28. svibanj 2022 12:30