StoryEditorOCM
Rukometrukometni vikend

Trogirani moraju rudariti za opstanak, splitski ŽARK ima dvostruki program

Piše Ivan Renić
25. ožujka 2023. - 14:00

Bogati sportski vikend upotpunit će i rukometna uzbuđenja. U Ligi za ostanak na vrhu su Metković-Mehanika i Ribola Kaštela. Trogir je nizom od tri poraza kliznuo na opasno šesto mjesto. Priliku za pobjedu imat će na domaćem parketu protiv četvrtog Rudara. Kaštelani će, s druge strane, ciljati četvrtu vezanu pobjedu. U sjajnom su ritmu, a pred njima je gostovanje kod devetoplasiranog Bjelovara. Isti cilj imaju i Metkovci. Oni će na put u Križevce na dvoboj s KTC-om. Mirnu situaciju imaju Kaštelani i Metkovci, dok Trogiranima gori pod nogama u borbi za ostanak u Premijer ligi. Imaju 12 bodova koliko i sedmi KTC u „crvenoj zoni”.

6. kolo: Trogir – Rudar (danas, 18), Bjelovar – Ribola Kaštela (danas, 19), KTC – Metković-Mehanika (sutra, 17)

Odmora nema ni za rukometašice. Pogotovo za splitski ŽARK pred kojim je dvostruki program. Danas će igrati u Sesvetama, a sutra produžiti u Zagreb na ogled s Lokomotivom. Split 2010 nastavlja svoj lov na treću poziciju nakon tijesnog poraza od Lokomotive (19:20). Na Gripama ih očekuje novi derbi, ovaj put s Podravkom. Dalmatinka će ciljati na pobjedu u Pločama protiv Koke. Trogir 58 također je gost Lokomotive u Zagrebu. Trogiranke su posljednje sa samo dva boda iz 18 utakmica.

16. kolo: ŽARK Split – Lokomotiva (sutra, 17.30)

19. kolo: Lokomotiva – Trogir 58 (danas, 17.30), Sesvete – ŽARK Split (danas, 17.30), Dalmatinka – Koka (danas, 19), Split 2010 – Podravka Vegeta (sutra, 18.15)

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
30. svibanj 2023 00:11