Ticker 1

Prijelomna vijest

Ticker 2

Rukometrukomet

Šesti uzastopni poraz Splićanki: Sinjanke zagrljene i raspjevane proslavile pobjedu na Gripama

Piše Vedran Babić
9. prosinca 2019. - 23:39

Večeras je naša fešta, večeras se vino pije... - zapjevale su zagrljene sinjske rukometašice nakon što su na Gripama protiv Splita 2010 došle do vrijedne pobjede u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Vodile su cijelu utakmicu, a na njihovu agresivnu obranu (14 minuta isključenja) Splićanke nisu imale odgovor.

Predvođene iskusnom Marijom Hrgović-Tomić, zatim Ljubičić i Masnić te vratarkom Vugdelija Sinjanke su povele 7:3 i 11:6, u drugom poluvremenu uglavnom vodile između tri i pet golova razlike, a onda je Split 2010 stigao na 22:24 u 51. minuti. Međutim, vezani golovi Mažurin i Masnić potvrdili su zasluženu pobjedu Sinja i šesti uzastopni poraz Splita 2010.

Lokomotiva je upisala desetu pobjedu prema očekivanju bez većih problema. Pločanke su prve došle u vodstvo od 1:0, da bi kasnije sve do kraja susreta rutinski odradile “lokosice”. Posebno se na vratima istakla Pločanka i reprezentativka Tea Pijević koja je skupila 18 obrana.

Split i Zagreb

Split 2010 – Sinj 25:30 (11:14)
Split - Velika dvorana SC Gripe. Gledatelja 200. Suci: Tin Derušek (Zagreb) i Matej Pavlović (Varaždin).

SPLIT 2010: Mrkonjić, Stilinović (8 obrana), Kapitanović, Plazibat (1), Kalajžić, Rubić (2), Stojanov (6), Budić, Tonković (5), Škarić (2), Romić, Macan (1), Ercegović (3), Marendić, Birtić, Surjan (5).

SINJ: Ćosić-Dragan, Vugdelija (11 obrana), Bilandžić, Ljubičić (5), Pletikosić, Hrgović-Tomić (7), Masnić (6), Plazibat, Mažurin (4), Ćaleta, Čović (3), Erceg, Majić (1), Mravak, Lovrić (4), Paštar.

Lokomotiva - Dalmatinka 26:20 (16:8)

Zagreb - Dvorana Kutija šibica. Gledatelja 100. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica)

Lokomotiva: Pijević(15+3 obrana), Beličev (2 obrane), P. Posavec (7), Lukšić (1), Kaselj (1), Šenvald (6), Šimara (1), S. Posavec (3), Vojnović, Kalaus (4), Čivljak, Horvat (2), Glavan (1).

Dalmatinka: Jelčić (6 obrana), Sršen (2 obrane), Lovrić, Jarak (6), Zelić (5), Barbir, M.Žderić (4), Oršulić (2), I.Žderić, Klarić (1), Krilić (2).