Pobjeda Podravke u Danskoj i Zagreba CO u Celju

21. veljače 2009. - 19:59

Podravka Vegeta pobijedila je konačno Ikast u Danskoj i to s lijepih tri razlike, 28-31 (15-13). Sjajna Jelčić, nepogrešiva u izvođenju sedmeraca Franić, golovi Penezić (6), Todorovske (6) i Đokić (5), uz dodatak Kožnjak (3), Lovrak (2), Pasičnik (1) i Tatari (1), mozaik su pobjede Koprivničanki, koje su se vratile u igru.

Dekor je bio bez hrvatske zastave, pa je onda ostao i bez danske - skinuta je prije početka utakmice. U tom kontekstu treba spomenuti 50-ak navijača iz Koprivnice, koji su tokom cijele utakmice davali potporu u ''srazu'' s malobrojnom i dosta ''komornom'' danskom publikom.

S osam tehničkih grešaka, tj. pogrešnim dodavanjem i gubljenjem lopti, plus udarcima koji su bili lako obranjivi za Odegard na golu Ikasta, Podravka Vegeta i nije mogla bolje proći u prvom poluvremenu. No, dostizala je olako stečenu prednost Ikasta od 3-4 gola razlike, ali najveća greška napravljena je u zadnjoj minuti 1. poluvremena, kada je klupa išla na usporavanje igre i dvostruku izmjenu, što je uvijek pasivna igra, i suci su tako postupili.

U početku su Rumunji dozvoljavali preoštru igru, ali i to se popravilo tokom poluvremena. Ikast je bio ranjiv na Podravkinu obranu 6-0, ali ipak im je prošao poneki udarac iz vana. Zovko je često mijenjao vanjske igračice, jer nije bilo ni jedne koja bi preuzela odgovornost. Pokušala je u početku Franić, ali je Odegard obranila sve četiri njene lopte. Donekle je toj funkciji odgovarala Penezić, ali drugih naprosto nije bilo. Dobro je što je Jelčić branila koncentrirano i bila izjednačena u obranama s Odegard.

A onda, svojstveno Podravki, u samo šest minuta drugog dijela - preokret. Odlična obrana, Jelčić briljantna, Ikast bez gola, Podravka Vegeta pet i vodstvo od tri gola razlike, 15-18. Jelčić je potpuno onesposobila slavne norveške igračice u danskom klubu Nyberg, Hammerseng, Noestvol. Ikast je prvi gol u 2. poluvremenu dao u 39. minuti!

U 40. minuti četvrtim nepogrešivim izvođenjem sedmerca Franić postavlja četiri razlike: 16-20. Đokić zabija svoj četvrti gol i pet je razlike 16-21 i 41. minuti. Do tada u 2. poluvremenu 8-1 za Podravku. Međutim! Ikast je vratio. i došao na 20-21 u 45. minuti. Umirenje donosi Franić petim golom iz sedmerca i 15 minuta prije kraja je 20-22. Golmani sjajni, i Jelčić i Odegaard na 20 obrana u 52. minuti. franić sa šestim realiziranim sedmercom drži tri razlike, a konačno krasnim golom iz igre postavlja u 54. minuti 24-28.

Gol Đokić za 26-29 u 58. minuti razbio je dileme oko pobjednika, a u 59. Todorovska zabija i 26-30 je znak za početak Podravkina slavlja. Još gol Penezić, nešto ''pada'' i s druge strane, ali pao je i Ikast konačno i u Danskoj, 28-31. Podravka Vegeta ostaje u igri za polufinale. Viborg dolazi u subotu u Koprivnicu, u petak je u Beču izgubio od Hypa 30-28.

IVO ČIČIN-MAŠANSKER/EPEHA

Pobjeda Zagreba u Celju

Rukometaši CO Zagreba u utakmici 2. kola skupine 2 drugog kruga Lige prvaka svladali su na gostovanju u Celju Pivovarnu Laško sa 25-22 (16-11).

Najefikasniji u sastavu Zagreba bio je Kiril Lazarov sa sedam golova.

Ovom pobjedom Zagreb je ostao u igri za prolazak u četvrtfinale, dva kola prje kraja natjecanja ima četiri boda, isto koliko i njemački RN Loewen.

23. listopad 2020 02:06