Rukometep rukomet

Norveška se pridružila Hrvatskoj i Španjolskoj u polufinalu

21. siječnja 2020. - 22:19

U posljednjoj utakmici 2. kola skupine II drugog kruga natjecanja po skupinama na Europskom prvenstvu za rukometaše domaćin Švedska je u Malmou svladala Mađarsku sa 24-18 (10-9), a tim se rezultatom Norveška pridružila Hrvatskoj i Španjolskoj u polufinalu.

Nakon što je Norveška ranije u utorak nastavila je sa stopostotnim učinkom na Europskom prvenstvu svladavši Island sa 31-28 (19-12), za teoretski prolazak u polufinale joj je trebao neuspjeh Mađarske bilo protiv Švedske bilo protiv Portugala u posljednjem kolu u srijedu. Norvežani nisu morali čekati srijedu jer je stigla pomoć od susjeda Šveđana već u utorak.

Dvoboj Švedske, koja je još ranije izgubila sve izglede za polufinale, te Mađarske bio je neizvjestan sve do posljednjih 10-ak minuta. Tijekom prvog poluvremena ...

25. travanj 2024 14:52