Rukometsjajna utakmica

Nizozemke prvi puta u povijesti osvojile naslov svjetskih rukometnih prvakinja u dramatičnom finalu protiv Španjolske

15. prosinca 2019. - 15:49

Nizozemske rukometašice po prvi puta u povijesti su svjetske prvakinje nakon što su u finalnom dvoboju u japanskom gradu Kumamotu svladali Španjolsku s 30-29 (16-13).

Nizozemke su u uzbudljivoj finalnoj utakmici slavile protiv Španjolki, koje također nemaju svjetski naslov, golom iz sedmerca Lois Abbingh šest sekundi prije kraja.

Nizozemke su vodile s 29-27 tri minute prije kraja, no napravile su u završnici čak tri tehničke pogreške u napadu, pa su Španjolke izjednačile na 29-29 i imale zadnji napad za zlato pola minute prije kraja. No, udarac Barbose brani nizozemska vratarica, a potom španjolska igračica Hernandez bespotrebno dobiva crveni karton i automatski je dosuđen sedmerac za Nizozemke, koji realizira Abbingh za veliko slavlje.