Rukometdruga pobjeda

Katar svladao Japan i zasjeo na vrh skupine C u kojoj se nalazi i Hrvatska

17. siječnja 2021. - 17:37

Rukometna reprezentacija Katara svladala je Japan s 31-29 (15-16) u utakmici 2. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu rukometaša, koja je odigrana u nedjelju u Aleksandriji.

Katarce su do druge pobjede u prvoj fazi natjecanja predvodili Frankis Marzo s 11 pogodaka te Ahmad Madadi sa šest. Najbolji strijelci japanske reprezentacije bili su Remi Anri Doi sa sedam golova i Yuto Agaire sa šest.

Katar je umalo izgubio gotovo dobivenu utakmicu, kad su Japanci serijom od šest pogodaka anulirali zaostatak od pet golova i poveli sa 27-26 u 53. minuti. U zadnje dvije i pol minute momčadi su ušle izjednačene (29-29) da bi Katarci golovima Hassaballe (59) i Berracheda (60) došli do vrijedne pobjede.

Katar nakon dva kola ima četiri boda i nalazi se na vrhu ljestvice ispred Japana i Hrvatske k...

16. travanj 2024 17:17