Rukomethrvatska - bjelorusija 33:22

Hrvatska otvorila EP rutinskom pobjedom; Goluža: Ušli smo nervozno, no potom smo ubrzali igru

13. siječnja 2014. - 20:59
Hrvatski rukometaši rutinskom su pobjedom otvorili Europsko prvenstvo kojem je ovog siječnja domaćin Danska...

U utakmici 1. kola skupine D Hrvatska je lakoćom pobijedila Bjelorusiju 33-22 (16-11), a ujedno se oni najbolji igrači nisu umorili, već sa sačuvali snagu za sigurno nešto teže nastupe protiv Crne Gore (srijeda) i Švedske (petak).

Utakmica je počela iznenađujuće, pa se tako Hrvatska silno mučila kako bi došla do prvog pogotka. Osam minuta je Hrvatska čekala na prvi pogodak i sreća je u svemu što je za to vrijeme Bjelorusija postigla tek dva.

Od 8. do 14. minute hrvatski su rukometaši napravili seriju 6-0 (poveli su 6-2), te su četiri do pet pogodaka razlike držali do kraja prvog poluvremena (16-11).

U nastavku je Hrvatska dodatno podigla prednost. Otišla je razlika na deset golova i više, a sve je okončano s 33-22.

Sa šest pogodaka su prvi strijelci Hrvatske bili Zlatko Horvat i Ivan Čupić, dok su po četiri dodali Domagoj Duvnjak, Damir Bičanić i Manuel Štrlek. Tri je gola zabio Igor Vori. Valja istaknuti i odličnog Mirka Alilovića na vratima koji je skupio 14 obrana.

Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Slavko Goluža nije skrivao zadovoljstvo nakon uvjerljive pobjede hrvatske reprezentacije protiv Bjelorusije (33-22) na staru europskog prvenstva u Danskoj.

"Prve utakmice na prvenstvu uvijek su nezgodne, no mi smo ostvarili cilj i osvojili smo bodove. Svi su dobili priliku, dečki su osjetili atmosferu i dvoranu. U utakmicu smo ušli pomalo nervozno. Primili smo golove mimo našeg dogovora. Bili smo previše statični u napadu. No kada smo ubrzali protok lopte u napadu, podigli ritam sve je sjelo na svoje mjesto," istaknuo je izbornik Goluža.

U pobjedi protiv Bjelorusije hrvatska krila su postigla ukupno 16 golova, pri čemu su Zlatko Horvat i Ivan Čupić zabili po šest golova.

"Bilo je dosta nervoze na početku susreta. Promašili smo nekoliko čistih šuteva i prilika. Međutim, brzo smo posložili redove i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Odlično smo radili na pripremama, dobili obje pripremne utakmice protiv Tunisa, sada i Bjelorusiju. Sada nas čeka Crna Gora. Moramo se maksimalno koncentrirati na idućeg suparnika," kazao je Čupić.

Iduću utakmicu odabranici izbornika Slavka Goluže igrat će u srijedu, 15. siječnja, u 18 sati protiv reprezentacije Crne Gore, a potom dva dana kasnije slijedi okršaj protiv Švedske.