RukometOtvorile vrata prolaska

Prošetale se kroz Gradski vrt: hrvatske rukometašice uvjerljivom pobjedom započele kvalifikacije za Euro 2020.

25. rujna 2019. - 22:38

Hrvatske rukometašice su iznimno uvjerljivom pobjedom 29-8 (14-3), ostvarenom u srijedu u osječkoj dvorani Gradski vrt protiv Islanda, započele natjecanje u skupini 6 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine, koje će biti održano u Danskoj i Norveškoj.

Najefikasnija hrvatska igračica bila je Katarina Ježić sa šest pogodaka, dok su po pet postigle Nikolina Zadravec i Ana Debelić. Pet od osam pogodaka Islanđanki postigla je Karen Knutsdottir, koja je bila jedini strijelac kod gošći do 42. minute dvoboja.

Izabranice Nenada Šoštarića već su u prvom poluvremenu otklonile svaku dvojbu oko pobjednika, kad su gošćama s Islanda dopustile svega tri pogotka, igrajući čvrstu 6-0 obranu, a Ivana Kapitanović je skupila deset obrana.Od 11. do 27. minute Hrvatska je napravila seriju...

19. travanj 2024 05:26