Rukometegipat treći

Francuska pobijedila Hrvatsku i odnijela naslov svjetskog prvaka za rukometaše do 21 godine

28. srpnja 2019. - 19:57

Hrvatska muška reprezentacija do 21 godine osvojila je srebrno odličje na Svjetskom prvenstvu održanom u Španjolskoj nakon što je u finalu u Vigu izgubila od Francuske sa 23-28 (10-15).

Ovo srebro je prva medalja sa svjetskih rukometnih prvenstava za hrvatske juniore.

Izabranici Davora Dominikovića niti u jednom trenutku finalnog susreta nisu bili u prednosti, Francuzi su postigli prva dva gola na koja je sa svoja dva pogotka odgovorio Josip Šarac i u 5. minuti poravnao na 2-2. Nažalost, kada je imao priliku postići i treći gol zaredom, Šarca je na "ziceru" zaustavio francuski vratar Valentin Kieffer. Uslijedile su još tri vezane obrane Kieffera što su Francuzi iskoristili za bijeg na 5-2 u 9. minuti.

Iako je pri tom rezultatu Dominiković zatražio minutu odmora, nastavila se l...

20. travanj 2024 06:55