Sport Rukomet

to je to!

Čudesne Sinjanke: ni jutro poslije velike pobjede dojam nije izblijedio, još se prepričava ovaj povijesni uspjeh

to je to!

Prepuna nova dvorana dočekala je prvo veliko slavlje. Oko 500 gledatelja u jednom je dahu odgledalo 60 minuta velike borbe Sinja i Petason Vranjica u bitci za naslov i Prvu ligu, ali samo jedna ekipa imala razloga za zadovoljstvo, na sreću domaće publike, ona sinjska.

Junakinja susreta bila je vratarka Andreja Vugdelija, ovo je bilo njenih “pet minuta slave”, jer kad je Sinj zapao u krizu i kad je Vranjic prijetio preokretom, ona je serijom obrana dala pobjednički impuls. Za nas je bila prvo ime, ali sjajna mlada vratarka, skromno, ipak ne želi u prvi plan, iako u razgovoru inzistiramo da to tako bude.

Obrana za obranu

– Da nije bilo dobre obrane ne bi bilo niti mojih obrana, tako da je ovo timski izboren uspjeh. Sve je to usko vezano jedno uz drugo. Sve čestitke curama, trenerima i cijeloj ekipi u klubu na ovom uspjehu. Zaslužile smo ovo, tako da ćemo znati proslaviti.

I zaista, kompletna sinjska ekipa odigrala je na viskom nivou, baš sve djevojke dale su veliki doprinos i baš je ta velika širina bila ono što je falilo gošćama. Strašnu utakmicu odigrala je Marija Ljubičić u dresu Vranjica, na kraju 13 golova, a u drugom dijelu priključila joj se i Kljaković-Gašpić. Ipak, same nisu mogle.

Dovedite nam tu Podravku

Kapetanica Sinja Matea Mažurin, inače po svemu reprezentativni krilni potencijal, također nije krila oduševljenje ovim uspjehom, ali i vatrenom atmosferom na tribinama koja na rukometnim borilištima ipak nije nešto što se viđa svaki dan:

– Čestitke curama, divno je biti kapetan ovakvoj ekipi. Ma sve je bilo sjajno, atmosfera čudesna, pravi je užitak bio pogledati prema tribinama. Ovo je jedan sasvim novi nivo rukometa kada iza sebe imate punu dvoranu. Napokon prvo mjesto, ma zaslužile smo ovo. Sada idemo dalje.

A to dalje je još jedan veliki rukometni događaj koji tek slijedi. Naime, Sinj se preko prvoligašica iz Osijeka plasirao u četvrtfinale Hrvatskog kupa i za protivnika dobio trećeplasiranu ekipu Sesveta. Prvi je to put da jedna drugoligaška ekipa dođe tako daleko u nacionalnom kupu. Dakle, ništa ovog nije slučajno, a taj kup susret zakazan je za 30. travnja. Da ne vrtite po kalendaru, kažimo, u utorak (18 sati).

Ni jutro poslije velike pobjede dojam nije izblijedio. Još se po ulicama prepričavao ovaj uspjeh i još uvijek dobrom dijelu onih koji nisu bili dvorani po glavi se vrtjelo pitanje: “Ma jel to to? Jesu one sad direktno u Prvoj ligi?”. Je ljudi, je. To je to.

Stavljena je “točka na i”. Doći će nam i Podravka i Lokomotiva i cijeli niz odličnih prvoligaških ekipa. Nema vam više čekati svako drugi tjedan i domaće utakmice Alkara, sada možete guštati baš svaki vikend u sinjskoj dvorani.

Sinj - Petason Vranjic 33:26 (15:14)

Sinj - GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 500
Suci: Ante Pavić (Zadar), Mate Torbarina (Zadar)

Sinj: Ugrin, Bilandžić (6), Majić, Macan, Hrgović-Tomić (6), Masnić (5), Koprčina, Mažurin (5), Laco (3), Čović (7), Zorica, Vugdelija (1), Baković, Ćurković, Boban, Paštar.

Petason Vranjic: Andabak, Prkić, Boko (1), Kljaković-Gašpić (6), Mijić (1), Lovrić (1), Mi. Ljubičić, Mijatović, Olujić (1), Smajić, Đuran (3), Ma. Ljubičić (13), Maloča.

SEMAFOR:

1:3 (5.) Bolje su u susret ušle gošće, domaće kao da su bile impresionirane punom dvoranom, ali vjerojatno i svježih sjećanja na prošlu godinu kada su u identičnoj situaciji poražene od Dalmatinke. No, ubrzo se stvari počinju mijenjati.

9:6 (15.) Desetak minuta trebalo je Sinjankama da dođu do prvog vodstva na utakmici, a vrlo brzo semafor je pokazao i plus tri. Nalet Sinja minutom odmora prekinula je trenerica gošći i pokazalo se to dobrom odlukom.

15:14 (30.) Na krilima sjajne Marije Ljubičić, koja je u konačnici postigla čak 13 zgoditaka, Petason Vranjic se vraća u susret i na odmor odlazi na svega golom minusa. Sinj je malo posustao u završnici, ali preokret ipak nije dozvolio.

20:16 (40.) Domaće rukometašice u nastavak su ušle prilično nervozno, previše su solirale, što gošće koriste i dolaze do 16:16. Tada na scenu stupa vratarka Sinja Andreja Vugdelija, doslovno “spušta roletu”, diže publiku na noge, a taj impuls koriste i njene suigračice predvođene Hrgović-Tomić te serijom 4-0, pokazalo se, lome susret.

25:20 (50.) Brza kontra, gol u mreži Vranjica za plus pet, na manje od deset minuta do kraja značio je i definitivni kraj nade za gošće. Sinj je do kraja i podebljao svoju prednost, a usto priliku dao i najmlađim djevojkama. Velike ovacije zaslužila je Ana Ugrin, 14-godišnja vratarka obranivši sedmerac Ljubičić, kao šlag na pobjedničkoj torti.