Španjolci se dugo mučili protiv Makedonaca

Piše (H)
16. siječnja 2019. - 23:39
jhhzzz

U susretu 4. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu rukometaša, u kojoj igra i Hrvatska, Španjolska je u Muenchenu svladala Makedoniju sa 32-21 (13-12).

Aktualni europski prvaci Španjolci dugo su se mučili protiv motiviranih Makedonaca koji su bili u prednosti većim dijelom prvog poluvremena i to prvenstveno zahvaljujući sjajno raspoloženom vrataru Mitrevskom koji je u prvih 25 minuta sakupio 11 obrana. Ipak, Španjolska je prvo poluvrijeme okončala serijom 3-1, da bi u prvih pet minuta nastavka postigla čak sedam golova pritom primivši samo jedan te se tako odvojila na nedostižnih 20-13.

Kod Španjolske je najefikasniji bio Aleix Gomez sa šest golova, a isti je učinak kod Makedonije imao Žarko Peševski.

Uoči međusobne utakmice u posljednjem, 5. kolu u četvrtak u 20.30 sati H...

19. travanj 2024 23:42