Rukometašice svladale Francusku, bile čak na plus osam

7. lipnja 2009. - 22:38

Hrvatske rukometašice izborile su četiri pogotka prednosti u prvom utakmici kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Od samog početka Hrvatska je kontrolirala igru, povele su naše 6:3 u 11. minuti. Tu prednost nizom tehničkih grešaka naše su igračice ispustile te su Francuskinje u sliejdećih osam minuta učinile seriju 3:0 te su izjednačile rezultat. Ipak, na poluvremenu Hrvatice su zahvaljujući odličnoj Ivani Jeličić na vratima (u prvom poluvremenu skupila je deset obrana) te sigurnoj Andreji Penezić u napadu (šest pogodaka u prvom dijelu) otišle sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu naše su igračice odlično zaigrale u obrani nošene fanatičnom navijanju sa tribina. Jelčić je zaključala vrata, te je hrvatska prednost rasla iz minute u minutu. U 51. min. bilježi...

20. travanj 2024 02:05