Rukometdrama u areni

Šveđani i Danci odigrali polufinale za infarkt

26. siječnja 2018. - 23:36
danska_svedska55-260118

U finalu Europskog prvenstva za rukometaše koje se igra u Hrvatskoj igrat će Španjolska i Švedska, Španjolci su u polufinalu svladali aktualne svjetske prvake Francuze sa 27-23 (15-9), dok su Šveđani nakon produžetka nadigrali aktualne olimpijske pobjednike Dance sa 35-34 (28-28; 16-14).

Susret između Španjolske i Francuske je rezultatski bio poravnat do 18. minute kada je bilo 8-8. Do kraja prvog poluvremena Španjolska je napravila sjajnu seriju od 7-1, vrhunski je funkcionirala njezina obrana na čelu s vratarom Corrallesom, dok je veteran Šterbik dva puta ušao s klupe i oba puta obranio sedmerce francuskim izvođačima.

Španjolci su i u prvom dijelu drugog poluvremena izgledali fantastično, golovima Solea i Enterriosa te uz još jedan Šterbikov obranjeni sedmerac u 45. minuti...

19. travanj 2024 15:46