RukometKORAK OD IZNENAĐENJA

Hrvatska gajila nadu u pomoć Srbije, ali Norveška je bila prejaka

18. siječnja 2018. - 21:33
dk_srbija_norveska15-180118

Rukometaši Norveške svladali su Srbiju sa 32-27 (17-17) u prvoj utakmice druge faze natjecanja na Europskom prvenstvu, koja je u četvrtak odigrana u zagrebačkoj Areni.

Prvo poluvrijeme dvoboja bilo je izjednačeno, a posebno su efikansi bili napadi u prvih 15 minuta, nakon kojih su Norvežani vodili 12-9. Do kraja prvog dijela srpski rukometaši uspjeli su doći do izjednačenja.

Odluka o pobjedniku pala je na početku drugog poluvremena. Srbi su poveli 18-17, ali su Norvežani serijom 5-0 stvorili prednost od četiri pogotka i bez poteškoća je održavali. U 52. minuti Norvežani su poveli sa 31-24 i osigurali pobjedu.

Polovicu pogodaka Norveške reprezentacije postigli su Sander Sagosen i Kristian Bjornsen, svaki po osam. Četiri pogotka postigao je Magnus Jondal, a po tri Bjarte Myrh...

19. travanj 2024 20:21