Danci i Slovenci stigli do velikih pobjeda

Piše (H)
17. siječnja 2018. - 23:35
crna_gora_slovenija28-170118

Iako su zaprijetili napuštanjem EP-a jer su u prva dva kola grubo oštećeni sudačkim pogreškama, rukometaši Slovenije ipak su nastupili u srijedu u Zagrebu u posljednjem kolu C skupine te su protiv Crne Gore slavili sa 28-19  (14-13).

U izjednačenom prvom poluvremenu nitko nije imao više od dva gola prednosti, a na odmor su Slovenci otišli sa minimalnim vodstvom 14-13.

Slovenija je nakon pet minuta nastavka otišla na tri gola prednosti, a u 44. minuti imala je pet pogodaka viška (21-16). Time su Slovenci prelomili utakmicu i na kraju su, uz podršku s tribina predsjednika države Boruta Pahora, uvjerljivo slavili sa 28-19.

Kod Slovenije najefikasniji je bio Gašper Marguč sa 6 golova, a Marko Bezjak dodao je 5. U redovima Crne Gore Vasko Ševaljević zabio je 6 pogodaka.