Ostaloragbi

Završnica prvenstva na Krtičnjaku: Nada i treći put zaredom titulu brani kod zagrebačke Mladosti

Piše Ante Ivelić, Mišo Gulić

Na prohladnom Rudešu ragbijaši Zagreba nadigrali su aktualnog prvaka, splitsku Nadu rezultatom 23:14, u pretposljednjem redovnom kolu Prvenstva Hrvatske. Od samog početka utakmice domaćini su se nametnuli vrlo hrabrom, aktivnom i angažiranom igrom. Trebalo je proći više od sat vremena da igrači Nade postignu „radnu temperaturu“ i pokažu dio svoga ragbijaškog znanja i umijeća. Dok se splitska momčad prilagođavala uvjetima na terenu iskusni Jason Newton doveo je Zagreb u vodstvo. Najprije iz kaznenog udarca u 14. minuti za 3:0, potom zgoditkom i pretvaranjem u 21. minuti za 10:0. U nastavku prvih dvadeset minuta ponovno pripada domaćinu. “Bijeli lavovi” u tom razdoblju preko Concija i Reškovića postižu novih 13 poena za vodstvo 23:0. Konačno Nada u posljednjoj četvrtini utakmice uspijeva povezati dvije akcije, te zgodicima Markića i Domagoja Plazibata uz jedno uspješno pretvaranje je tek ublažila poraz.

Ragbijaši Sinja nisu uspjeli na domaćem terenu doći do bodova protiv izuzetno jake momčadi Mladosti. Oslabljeni izostankom nekoliko bitnih karika u momčadi, Sinjani nisu uspjeli parirati pa su doživjeli 15:42 poraz, iako se igralo prilično borbeno kroz 80 minuta. Bolje su gosti kombinirali i brže se otvarali u napadu pa su na odmor odnijeli prednost od 22:10. Četiri skora Mladosti (Muhoberac, Vlašić 2, Dominko) iz prvog dijela otvorila su vrata pobjede koja Brčić i Grčić svojim zgoditcima nisu uspjeli zatvoriti. Nastavak je iz gostujućeg kuta bio gotovo jednako ubojit, što Sinj nije imao snage ispratiti.

Ovakvim ishodima riješena je dilema domaćinstva u finalnoj utakmici doigravanja za prvaka. Nada će tako i treći put zaredom titulu braniti na gostujućem terenu u Zagrebu kod Mladosti.