Ostalokitzbuhel

Yule slavio u slalomu, 19. mjesto za Zubčića

26. siječnja 2020. - 15:22
Croatia's Filip Zubcic competes in the first run of the men's Slalom event at the FIS Alpine Ski World Cup in Kitzbuehel, Austria, on January 26, 2020. (Photo by JOE KLAMAR/AFP)AFP

Švicarac Daniel Yule pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup voženog u nedjelju u austrijskom Kitzbuehelu, dok je najbolji hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo 19. mjesto sa 1.72 sekunde zaostatka.

Yule je do treće ovosezonske pobjede u slalomu stigao nakon što je u drugoj vožnji skočio s druge na prvu poziciju pretekavši iznenađujućeg vodećeg nakon polovice natjecanja, 19-godišnjeg Norvežanina Lucasa Braathena. Na kraju je Yule slavio sa 12 stotinki boljim vremenom od drugog Austrijanca Marca Schwarza, odnosno 37 stotinki ispred trećeg Francuza Clementa Noela.

Braathen je na kraju utrku završio na diobi četvrtog mjesta sa sunarodnjakom Henrikom Kristoffersenom, obojica su imali 49 stotinki slabije vrijeme od Yulea. Za Braathena je i četvrto mjesto novi najbolji r...

25. travanj 2024 13:27