Ostalofutsal

Vrgorčanima puni plijen u Makarskoj, Universitas će još neko vrijeme čekati na prve prvenstvene bodove

Piše Jakov Kovačević, Krešimir Gulin, Darko Rapić
20. listopada 2020. - 07:38
Tom Dubravec/Ilustracija/Cropix

Od početka biokovskog derbija domaći i gosti krenuli su napadački, no dobre obrane i raspoloženi vratari Herceg i Vuković zaslužni su što se mreže nisu tresle do 19. minute.

A onda je Osredkar s lijevog boka zakucao loptu u mrežu gostiju za 1:0. Samo desetak sekundi prije kraja prve dionice domaći prave šesti prekršaj, iz kaznenog udarca Martinac je precizan za 1:1.

Gosti su u 34. minuti došli u prednost i tako najavili veliki preokret, Gudasić je kontranapad završio preciznim udarcem za 1:2. Makarani su bili blizu povratka u 36. minuti, ali je Horvath umjesto mreže pogodio gredu gostujućeg gola. Kako su domaći krenuli po poravnanje rezultata dali su priliku gostima da iz protuudara dođu do podebljanja vodstva. Iskusni Martinac iskoristio je kiks obrane domaćih i sa 3-4 metra pospremio loptu u njihovu nebranjenu mrežu. Novo Vrijeme tada prelazi na igru s Jelavićem kao letećim vratarom , ali takva igra nije donijela ništa dobra domaćinima.

U samoj završnici Kozarić je sa svog dijela terena ubacio loptu u prazna vrata domaćih za konačnih 1:4. Nakon što je označen kraj utakmice nastalo je veliko slavlje igrača i stručnog stožera gostiju koji su priredili veliko iznenađenje i favoriziranoj momčadi Novo Vrijeme Apfel nanjeli prvi ovosezonski poraz.

Novo Vrijeme Apfel – Vrgorac 1:4 (1:1)

Makarska - Dvorana na GSC.

Bez gledatelja.

Suci: Josip Knezović i Miloslav Šimac (obojica iz Splita).

Strijelci: 1:0 Osredkar (19), 1:1 Martinac (20), 1:2 Gudasić (34), 1:3 Martinac (36), 1:4 Kozarić (40).

Najbolji igrač: Duško Martinac (Vrgorac).

Novo Vrijeme Apfel: Bašković, M. Vuković, Jelavić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Pašalić, Lasić, Gašpar, Rodrigo, Horvath, J. Herceg, K. Herceg.

Vrgorac: M. Vuković, Gudasić, Pervan, Govorko, Martinac, Kraljević, Kozarić, Gašpar, A. Vuković, Mušan, Turić, Grbavac, Vučić.

Uspinjača Gimka - Crnica 3:5 (2:5)

Zagreb - Dvorana Sutinska vrela.

Gledatelja 100.

Suci: Grgurević (Slavonski Brod) i Ličinić (Orahovica).

Strijelci: 0:1 Vuković (3.), 0:2 Vuković (5.), 0:3 Radić (8.), 0:4 Šamija (10.), 1:4 Toth (12.), 1:5 Šamija (13.), 2:5 Toth (20.), 3:5 A. Matan (38.).

Najbolji igrač: Marinko Šamija (Crnica).

Uspinjača Gimka: Piplica, Toth, Pajalić, Koturović, I. Matan,  Gracin, A. Matan, Uremović, Obšivač, Brkić, Jakovljević, Cigler.

Crnica: Bilić, Kuač, Marčić, Jelovčić, Škugor, Burčul, Subotić,  Radić, Šamija, Vuković,  Žilić, Stojković, Perić, Ćaleta Car.

Malonogometaši Crnice stigli su do prve ovosezonske pobjede u gostima, za tri boda Šibenčana ključan je bio prvi dio prvog poluvremena. Naime, momčad trenera Mladena Perice u 10. minuti je već vodila 4:0.

Universitas – Futsal Dinamo 1:2 (1:0)

Split - Mala dvorana Gripe.

Gledatelja 30.

Suci: Zdravko Kuran, Ivan Šalinović.

Strijelci: 1:0 Kosor (15.), 1:1 Juretić (23. - ag.), 1:2 Prgomet (36.)

Najbolji igrač: Mario Herceg (Futsal Dinamo).

Universitas: Radmilo, Crnjac, Kljunak, Hrstić, Juretić, Gotovac, Kosor, Peša, Jukić, Sučić, Šuljić, Tustonjić, Moro.

Futsal Dinamo: Herceg, Badrov, Dragaš Selaković, Kanjuh, Pavlić, Mužar, Grbeša, Prgomet, Vučković, Matković, Mudronja, Bjelić, Novak.

Universitas će još neko vrijeme čekati na prve prvenstvene bodove. Nakon tijesne i borbene utakmice Futsal Dinamo slavio je rezultatom 2:1, preokretom u drugom poluvremenu.

Square – Osijek Kelme 4:1 (4:0)

Dubrovnik - SD Gospino polje.

Gledatelja 200.

Suci: Vedran Babić i Edo Vulić.

Strijelci: 1:0 Džanković (5.), 2:0 Konsuo (11.), 3:0 Džanković (13.), 4:0 Vuletić (14.), 4:1 Lima (36.).

Najbolji igrač: Haron Džanković (Square).

Square: Primić, Džanković, Miladin, Vuletić, Tikvica, Duvančić, Konsuo, Perić, Nebergoj, Šulić, Drobac, Franković, Turuk.

Osijek Kelme: Živković, Mijić, Šalaj, Pandurević, Kajfeš, Silva, Čosić, Čavar, Gelo, Balić, Nospak

01. prosinac 2020 18:34