Ostalosp u streljaštvu

Srebro stiže na solinski Jadro: Petar Gorša svjetski viceprvak u gađanju malokalibarskom puškom, u disciplini trostav

7. rujna 2018. - 16:22
111gors

Najbolji hrvatski strijelac, Bjelovarac Petar Gorša, osvojio je u petak svoju drugu srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u streljaštvu u južnokorejskom Changwonu, u dramatičnom raspletu finalnog nadmetanja u gađanju malokalibarskom puškom, 50 m - trostav.

Gorša je u ponedjeljak osvojio srebrnu medalju u zračnoj pušci, a u istom je finalu bronačno odličje pripalo bivšem svjetskom juniorskom prvaku Miranu Maričiću.

Gorša je u finalu malokalibarskog trostava pogodio 457,4 kruga i za pobjednikom, Poljakom Tomaszom Bartnikom zaostao točno 3,0 kruga. Treći je bio Amerikanac Michael McPhail (446,9).

- Osvojiti dva svjetska srebra zaredom, u dvije različite discipline, to je čudesno - izjavio je naš strijelac nakon još jednog sjajnog nastupa.