Ostalokvalifikacije za SP

Spremni napravit čudo i na parketu: futsal reprezentacija turnir u Osijeku otvorila pobjedom nad Azerbajdžanom

29. siječnja 2020. - 22:17

Hrvatska futsal reprezentacija otvorila je posljednji krug kvalifikacija za plasman na svjetsko prvenstvo 2020. u Osijeku pobjedom protiv Azerbajdžana sa 2-0.

Hrvatska je domaćin Elitnog kola skupine C, na turniru još sudjeluju Rusija, Azerbajdžan i Slovačka, a sve utakmice igraju se u Osijeku

Prvoplasirana momčad u skupini osigurat će mjesto na Svjetskom prvenstvu, dok će drugoplasirana momčad sudjelovati u doigravanju za preostala dva mjesta u Litvi.

Hrvatsku je na startu turnira čekao neugodan suparnik, međutim odabranici izbornika Mate Stankovića ostvarili su iznimno važnu pobjedu. Bodove hrvatskoj vrsti donijeli su Luka Perić golom u četvrtoj minuti, te Franko Jelovičić koji je u 38. minuti pogodio u praznu suparničku mrežu. Jedan od najboljih igrača u hrvatskim redovima b...

23. travanj 2024 13:16