OstaloTradicija se nastavlja

Prvi sportski događaj: Varaždin 2018. dočekao Novogodišnjom utrkom

1. siječnja 2018. - 09:37
varazdin_nova1-010118

Više od 400 trkačica i trkača iz 11 zemalja u Novu je godinu utrčalo na 40. izdanju varaždinske Novogodišnje utrke, a najbrži su bili Slovenac Domen Hafner i Bojana Bjeljac iz zagrebačkog Atletskog kluba Dinamo-Zrinjevac.

Start ove specifične utrke bio je u ponoć, na prijelazu iz jedne godine u drugu, na Kapucinskom trgu gdje je organiziran varaždinski doček Nove godine.

U utrci na 6.400 metara Hafner je pobijedio s rezultatom 18 minuta i 7 sekundi, a iza njega u cilj su ušli Mađari Laszlo Gregor (19:01) i Tamas Nagy (19:48). Najbrži Hrvat bio je Matija Avirović iz TK Swibir na četvrtom mjestu (21:16).

Bjeljac je pobijedila u utrci na 3.200 metara s rezultatom 9 minuta i 55 sekundi. I iza nje su u cilju ušle Mađarice, Zita Kacser (10:27) i Tünde Szabo (10:30).