Ostalofutsal

Prve utakmice četvrtfinala prvenstva: veliki preokret u biokovskom derbiju, prvaci rutinski poveli

Piše Jakov Kovačević, Darko Rapić, Vedran Babić
19. travnja 2021. - 07:55
Tomislav Kristo/Ilustracija/Cropix

Makarani su u biokovskom derbiju nakon dramatične završnice savladali Vrgorac.

Početak je obilježilo nekoliko prilika jednih i drugih, a onda je u 12. minuti Kozarić izveo aut za Vrgorac, a lopta se odbila od neopreznog Baškovića i završila u njegovoj mreži za prednost „nebeskoplavih. Domaći se nisu ni oporavili od šoka, a minutu kasnije su već primili drugi gol. Nakon slobodnog udarca Martinca lopta je došla do Pervana koji ju je sa 10 metara zabio pod gredu za 0:2.

Prosvjedi gostiju

Domaći su u nastavku zaigrali bolje i u 29. minuti postigli dva pogotka i poravnali. Horvath je na dodavanje Brkića svladao Marka Vukovića za 1:2, a tek što se krenulo sa centra Brkić je ostao sam pred vratima Vrgorca i pospremio loptu u prazna vrata za 2:2.

Suci su u zadnjoj minuti dosudili šesti prekršaj Vrgorcu, a iz akumulacije Jelavić je poentirao za preokret i slavlje svoje momčadi. Vrgorac je u preostalom vremenu igrati s Gašparom u ulozi vratara-igrača, ali nije ugrozio vrata domaćih.

Nakon završetka igrači i klupa Vrgorca prosvjedovali su na odluke sudaca, posebno na onu iz koje su primili gol. Zahvaljujući redarima i prisebnijima na klupi gostiju do većeg nereda ipak nije došlo. Jakov Kovačević

Novo vrijeme Apfel - Vrgorac 3:2 (0:2)

Makarska. Dvorana GSC. Suci: Nikola Jelić i Dino Kramar (oba Varaždin).

Strijelci: 0:1 Bašković (12/ag), 0:2 Pervan (13), 1:2 Horvath (29), 2:2 Brkić (29), 3:2 Jelavić (40).

Novo vrijeme Apfel: Bašković, Brkić, Jelavić, Osredkar, Horvath, Mate Vuković, Pulinho, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Lasić, R. Gašpar, Rodrigo, Herceg.

Vrgorac: Marko Vuković, Gudasić, Pervan, M. Gašpar, Martinac, Kraljević, Kozarić, Govorko, Marinović, Marlon, Turić, Roskam, Grbavac, Vučić.

Futsal Dinamo – Universitas 3:1 (2:0)

Zagreb, dvorana Dom sportova 2. Suci: Josip Dujmić i Mario Lulić.

Strijelci: 1:0 Prgomet (19), 2:0 Čekol (20/k.u.), 2:1 Juretić (25), 3:1 Prgomet (26).

Futsal Dinamo: Herceg, Badrov, Kanjuh, Čekol, Prgomet, Pavlić, Đulvat, Penava, Mužar, Vučković, Matković, Mudronja, Novak.

Universitas: Jukić, Juretić, Gotovac, Kosor, Šuljić, Milas, Mijić, Radmilo, Crnjac, Kljunak, Hrstić, Vujić, Sučić, Tustonjić.

Malonogometaši Universitasa ‘smrzli’ su se na -2, izgubili su od Futsal Dinama 1:3.

Pune ‘noge’ posla imat će Splićani u uzvratu. Treći put ove sezone nadigrali su ih ‘purgeri’ koji će na splitskim Gripama za nekoliko dana novom pobjedom pokušati doći do polufinala. U borbenoj utakmici gosti su se držali sve do kraja prvog poluvremena. Tada su pali pod dominacijom domaćih, Prgomet i Čekol dali su Dinamu prednost od 2:0.

U nastavku je je Universitas djelovao konkretnije. Nanizali su nekoliko prilika i konačno u 25. minuti stigli do pogotka kojeg je preciznim udarcem iz daljine postigao Juretić. Umjesto izjednačenja, već u idućoj minuti Dinamo povisuje prednost. Prgomet je načeo mrežu gostiju, a na kraju je i zaključio rezultat. Splićani su kasnije pokušali i s golmanom- igračem, bez uspjeha. darko rapić

Crnica - Alumnus 5:4 (3:1)

Šibenik, SD Baldekin. Suci: Zdravko Kuran i Ivan Šalinović.

Strijelci: 1:0 Perić (6), 2:0 Subotić (7), 2:1 Andrijašević (8), 3:1 Perović (19/ag), 3:2 Andrijašević (27), 3:3 Andrijašević (28), 4:3 Radić (36), 4:4 Andrijašević (39), 5:4 Šamija (39).

Crnica: Bilić, Jelovčić, Škugor, Subotić, Burčul, Matijević, Stojković, Vuković, Žilić, Šamija, Perić, Radić, Kuač.

Alumnus: Modrušan, Dekanić, Tolić, Andrić, Penava, Davidović, Žuvela, Markić, Ercegović, Kovačić, Perović, Andrijašević, Ledinščak, Klarić.

Crnica je pobjedom u ljepotici četvrtfinala otvorila doigravanje za prvaka.

Šibenčani su od početka dominirali i pogocima Perića i Subotića stigli do prednosti. Ipak, gosti su iz akumuliranog šestog prekršaja smanjili, ali pred veliki odmor nakon lijepe akcije i nespretne reakcije Perovića, koji šalje loptu u svoju mrežu, Crnica ponovno stiže do dva pogotka prednosti.

Gosti se preko raspoloženog Andrijaševića, koji je postigao sva četiri pogotka za Alumnus, vraćaju sredinom drugog dijela i poravnavaju rezultat. U tom periodu uz niz lijepih akcija igra se gol za gol. Kada su Sesvećani u 39. minuti došli do poravnanja sve je mirisalo na rulet penala. Ipak, Šamija iz akumulacije u posljednjoj minuti uspijeva donijeti vrijednu pobjedu Crnici i vodstvo u seriji koja se igra na dvije pobjede.

Olmissum - Square 2:0 (2:0)

Omiš, SD Ribnjak. Suci: Ivan Mujan i Edo Vulić.

Strijelci: 1:0 Jelovčić (12), 2:0 Jurić (16).

Olmissum: Luketin, Perišić, Kustura, Jelovčić, Mišerda, Pavić, Jurlina, Postružin, Horvat, Juretić, Kolobarić, Jurić, Sekulić, Bilandžić.

Golovima Franca Jelovčića i Valerija Jurića u prvom poluvremenu branitelj naslova poveo je u četvrtfinalu.

Omišani su bili bolji cijeli susret i njihova je pobjeda mogla biti i izraženija, ali je isto tako u završnici Square mogao smanjiti zaostatak i zakomplicirati situaciju. Ostalo je 2:0 čime je Olmissum napravio prvi korak prema polufinalu, a drugi i završni želi učiniti u petak 23. travnja u Gospinu polju. No pitat će se nešto i Dubrovčane koji su ove sezone na svom parketu već pobijedili “zeleno-plave”.

13. svibanj 2021 15:59