Ostalone ide dalje

Osvojio je šest olimpijskih medalja, ali niti jednu zlatnu: sjajni mađarski plivač Laszlo Cseh objavio je prekid karijere

30. srpnja 2021. - 15:16

Sjajni mađarski plivač Laszlo Cseh (35) objavio je prekid karijere nakon što je u finalu utrke na 200 metara mješovito na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojio sedmo mjesto.

Bile su to njegove pete olimpijske igre, a ukupno je osvojio šest medalja - četiri srebra i dvije bronce.

Brojni plivački stručnjaci Cseha smatraju najvećim plivačem svih vremena koji na OI nije uspio osvojiti zlato.

Vrhunac karijere poklopio mu se s dominacijom najuspješnijeg olimpijca svih vremena Amerikanca Michaela Phelpsa. Tri puta je Mađar bio drugi na OI iza nevjerojatnog Phelpsa, rekordera sa 28 olimpijskih medalja pri čemu 23 zlatne.

Kada ga ja napokon uspio dostići u Rio de Janeiru 2016. u finalu utrke na 100 delfin, pobjedu je odnio singapurski plivač Joseph Schooling.