Ostalopolufinale

Omišani uzvratili: majstorica odlučuje o finalistu

Piše Jakov Kovačević
13. svibnja 2022. - 21:02

Odličnu utakmicu odigrali su igrači Olmissuma u uzvratnom susretu polufinala doigravanja za futsal prvaka Hrvatske i pobjedom u Makarskoj nad Novim vremeno izjednačili omjer na 1:1, a o tome koja će od ovih dviju momčadi izboriti finale odlučit će majstorica koja će se odigrati u Omišu.

Makarani su tako propustili prvu meč loptu za ulazak u peto uzastopno finale, a prvo veće uzbuđenje pred punim tribinama dvorane vidjeli smo već u 1. minuti kada je pucao Sesar a Bilandžić odbio loptu u korner.

Gusari sa Cetine su utišali tribine ranim vodstvom koje im je donio Dickson pogotkom u 4. minuti kada je zakucao loptu ispod grede Baškovića za 0:1. Nakon toga iskazali su se Bilandžić u 7. i Bašković u 8. minuti kada su obranili udarce Pulinha i Kusture.

Makarani su poravnali rezultat u 13. minuti kada je Jelavić snažnim i preciznim udarcem sa petnaestak metara matirao nemoćnog Bilandžića.

Minutu potom nova velika prigoda za goste, no udarac Kusture završio je na vratnici Novog vremena. Do odlaska na odmor još su u prigodama bili Pavić i Jurlina, a da ne dođu do druge prednosti najzaslužniji je bio domaći vratar Bašković.

Početak nastavka donio je bolju igru momčadi Ivana Božovića, ali pokušaje Sutona, Vukovića i Jelavića nisu bili veća prijetnja za sigurnog Bilandžića. Nakon pola sata igre gosti po drugi put dolaze do prednosti, nakon dodavanja Sekulića Perišić se prošetao kroz obranu Novog vremena i udarcem sa 7-8 metara pospremio loptu iza leđa Baškovića za 1:2.

Do pogotka je mogao i Jurlina u 32. minuti kada je pogriješio Pulinho, ali je Bašković bio siguran. Domaći su mogli do izjednačenja u 34. minuti da udarac Sutona nije završio na okviru vrata Omišana.

Od 38. minuti trener Božović igra sa Jelavićem u ulozi vratara-igrača pokušavajući doći do gola, ali igrra pet na četiri ne donosi mu nikakvu korist.

Utakmica je definitivno prelomljena u zadnjoj minuti kada snalažljivi Sekulić ubacuje loptu u prazna vrata domaćih za 1:3 i veliko slavlje igrača, stručnog stožera i navijača Olmissuma.

NOVO VRIJEME - OLMISSUM 1 : 3

Uzvratna utakmica polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske u futsalu

Makarska. Dvoranana GSC-u. Gledatelja: 1 000.

Suci: Nikola Jelić (Varaždin) i Josip Dujmić (Jurdani).

Strijelci: 0:1 Dickson (4), 1:1 Jelavić (13), 1:2 Perišić 30), 1:3 Sekulić (40).

Novo vrijeme: Bašković 7, Jelavić 7, Sesar 7, Kazazić 6,5, Musinov 6,5, Vuković 6,5, Pulinho 7, Suton 7, Lasić -, R. Gašpar -, B. Gašpar 6, Ora -, Horvath -, Herceg -.

Olmissum: Bilandžić 7, Kustura 7,5, Pavić 7, Perišić 8, Jurić 7, Hrstić -, Jurlina 7, Juretić 7, Kolobarić -, Dickso 7,5, Sekulić 8, Zorotović -, Čizmić, Baučić.

Najbolji igrač: Stjepan Perišić (Olmissum)

26. svibanj 2022 10:49