Ostalofutsal

Omišani pokušali sve, ali Makarani došli do gostujuće pobjede i finala

Piše Toni Bilić
17. svibnja 2022. - 23:48

Malonogometaši makarskog Novog vremena igrat će u finalu hrvatskog prvenstva u futsalu protiv Futsal Pule. Makarani su sinoć u uzbudljivoj polufinalnoj majstorici u Omišu s 2:1 svladali domaći Olmissum. Tako su u sve tri utakmice polufinala slavili gosti, nakon što su Makarani dobili i prvu utakmicu na omiškom Ribnjaku, a Olmissum uzvratio pobjedom u Makarskoj.

Nakon što su Omišani dvije godine zaredom bili prvaci Hrvatske, i to pobjedama u finalu upravo protiv Novog vremena, ovaj put su im se Makarani revanširali i svrgnuli s trona Olmissum. Nije tako izgledalo na početku utakmice, jer domaćini su, predvođeni podrškom punih tribina, poveli u 14. minuti. Doduše, netom prije toga veliku priliku za goste imao je Suton, vratar Bilandžić već je bio svladan, ali Sutonov udarac na crti je zaustavio Perišić. Zatim je Kustura prošao po lijevoj strani te preciznim i snažnim udarcem pogodio suprotni kut za slavlje na tribinama.

Činilo se da će Omišani otići na odmor s minimalnim vodstvom, ali u posljednjoj minuti prvog poluvremena izjednačio je Pulinho. Nakon lijepe akcije lopta je došla na desnu stranu do Brazilca, koji je zaobišao Bilandžića i pogodio praznu mrežu. Gol odluke pao je na početku drugog dijela, Suton je u 23. minuti primio loptu leđima okrenut golu, lijepo se oslobodio i zabio za preokret.

Omišane je, čini se, primljeni gol šokirao, tek u zadnjih desetak minuta pokazali su pravu reakciju. Novo vrijeme je u 28. minuti moglo zabiti i treći gol, no Jelavić je u kontri pogodio gredu. Sedam minuta prije kraja Pavić je najprije pokušao petom leđima okrenut golu, lopta je prošla pored stative. Isti igrač je odmah zatim imao veliku priliku nakon što mu se odbila lopta, no pogodio je vanjski dio vratnice.

Tražili su Omišani i kazneni udarac pet minuta prije kraja nakon što je pred golom povučen Sekulić, no unatoč burnim protestima domaćina, suci nisu tako mislili. U zadnje tri minute pokušao je Olmissum i s Jurlinom kao golmanom-igračem, no Makarani su se dobro i čvrsto branili te su do kraja obranili prednost vrijednu finala.

Puljani će u finalu imati prednost domaćeg terena, no u polufinalu smo vidjeli da to za Novo vrijeme i ne predstavlja neki problem.

Olmissum – Novo vrijeme 1:2 (1:1)