Ostalonhl se vratio

Montreal pobijedio Pittsburgh nakon drame produžetka, Calgary lako protiv Winnipega

2. kolovoza 2020. - 11:33

Utakmicama pretkola doigravanja za Stanley Cup nastavljena je sezona u američko-kanadskoj Nacionalnoj hokejaškoj ligi (NHL), a najuzbudljivije je bilo u dovoboju Pittsburgha i Montreala, u kojem su Canadiensi slavili sa 3-2 pogotkom u 14. minuti prvog produžetka.

U nastavak sezone ušle su 24 od 31 momčadi, po 12 najboljih iz svake od dviju konferencija. Momčadi Istočne konferencije okupljene su u Torontu, a Zapadna konferencija je zatvorena 'pod balonom' u Edmontonu.

Canadiensi su u Torontu vodili 2-0 pogocima Kotkaniemija (12) i Suzukija (27), da bi Crosby (30) i Rust (33) vratili Penguinse u utakmicu. Treća trećina je prošla bez pogodaka na koji se čekalo sve do 14. minute produžetka, kad je pobjedu Montrealu donio Petry, a time i prednost od 1-0 u seriji na tri pobjede.